Rustykalne zaproszenia ślubne

Styl rustykalny, to nawiązanie do wiejskich klimatów i palet naturalnych kolorów. To postawienie na wystój pełen ciepłych, naturalnych barw i wypełnienie przestrzeni sali elementami drewna, polnych kwiatów, wianków, gałęzi i dekoracjami prosto z wiejskich chatek. I nie inaczej jest ze ślubną papeterią. Zaproszenia ślubne rustykalne wraz z dodatkami, czerpią inspiracje prosto z natury i wsi, starając się tym samym przenieść te klimaty na papier.

Naturalność, przyjemne kolory z dominującą zielenią,  najczęściej na białym tle, wraz z elementami gałązek lub wianków, to charakterystyczne cechy zaproszeń ślubnych w rustykalnym stylu. W kolekcjach tego stylu, możecie Państwo wybierać wśród różnych kwiatów i rodzajów liści, które zdobią okładki zaproszeń i ich wnętrza. Często liście wykorzystywane są również jako delikatne akcenty na rustykalnych winietkach ślubnych, zawieszkach rustykalnych na alkohol czy śpiewnikach. Rustykalne zaproszenia ślubne, to również głęboka zieleń w stylu botanicznym, który charakteryzuje się nagromadzeniem wielu liści w różnych odcieniach, często połączonych ze sobą w chaotyczną mozaikę na papierze.

Przeciwieństwem tego, są spójne, rustykalne kompozycje wianków, które często akcentowane są sznurkami (najczęściej jutowym) lub kwiatami. Stanowią one akcent do treści zaproszenia, tworząc tym samym elegancki i minimalistyczny wygląd.

Rustykalne zaproszenia ślubne ZaprosNaSlub
styl rustykalne zaproszenia ślubne ZaprosNaSlub

Styl rustykalny

Wnętrza zaproszeń rustykalnych, najczęściej stanowią elegancki układ liści lub gałązek, które pełnią rolę jedynie akcentów do treści. Akcentów, które mimo wszystko, są zauważane i dobrze wypełniają przestrzeń.

Dzięki wysokiemu kontrastowi pomiędzy liśćmi i jasnym tłem, rustykalne zaproszenia ślubne, często dodatkowo zdobione są geometrycznymi liniami lub elementami doklejanych papierów, które mają zwracać uwagę i stanowić elegancki dodatek (np. doklejany złoty dodatek z efektem lustra). Dokładane są również przywieszki w kształcie koła z inicjałami. Dzięki takiemu zabiegowi, udaje się połączyć naturalność stylu rustykalnego z szykiem a niekiedy z krzykliwym akcentem tak, że wszystko współgra ze sobą, a treść zaproszenia nie ginie.

Zaproszenia ślubne rustykalne, to również możliwości łączenia ze sobą kontrastowych przestrzeni wypełnionych liśćmi z jednokolorowymi i minimalistycznymi okładkami (np. pełną okładka zaproszenia ślubnego w kolorze butelkowej zieleni) lub kopertami. To samo dotyczy wkładek do kopert, które najczęściej również tworzone są w naturalnym, rustykalnym stylu. Style ten, z racji, że jest odwołaniem do czystej formy natury i wiejskich klimatów, często łączony jest z ekologią. Tak więc, naturalnym staje się dodawanie kopert w stylu EKO lub tworzenie zaproszeń na właśnie tym papierze.

Podobnie jak zaproszenia ślubne, tak i wszystkie dodatki papeterii ślubnej w stylu rustykalnym, charakteryzują się akcentami natury i wsi. Oczywiście, z uwagi na dostępność przestrzeni na papierze, nie są one tak eksponowane jak na zaproszeniach, jednak wciąż są wyraziste i pięknie akcentują treść.

Wśród dodatków weselnych w stylu rustykalnym, znajdą Państwo winietki rustykalne na stół, zawieszki rustykalne na alkohol, rustykalna księga gości weselnych, rustykalne podziękowania dla gości, podziękowania dla rodziców, bileciki, rustykalne koperty, koperty z wkładkami w stylu rustykalnym, rustykalne pudełka na koperty, naklejki na koperty, rustykalne menu weselne, śpiewniki rustykalne weselne, rustykalne prośby o błogosławieństwo dla rodziców, plany stołów weselnych w stylu rustykalnym  czy rustykalne numery na stoły weselne. Te wszystkie dodatki, to części pełnym kolekcji zaproszeń rustykalnych.

Folklorystyczny motyw, przywołanie do natury, wiejski klimat, liście w różnych odcieniach zieleni, ciepłe barwy, botaniczność, butelkowa zieleń, głębia kolorów, wysoki kontrast, motywy roślinne i kwiatowe, chaotyczne układy lub pełna spójność geometrycznych kształtów i linii, to właśnie styl rustykalny.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z poniższą ofertą produktów w stylu rustykalnym, a w razie pytań lub wątpliwości do skorzystania z jednej z opcji komunikacji z naszym doświadczonymi pomocnikami. Odpowiedzą na każde pytanie i przeprowadzą Państwa przez pełen proces od zakupu zaproszeń ślubnych, po ich personalizację i wysłanie na wskazany adres.