Personalizacja zaproszeń ślubnych

Zdajemy sobie sprawę z tego, że proces zakupu zaproszeń ślubnych wraz z dodatkami jest dla Państwa bardzo ważny. W związku z tym, bazując na własnym doświadczeniu w prowadzeniu papeterii ślubnej, chcemy, aby pełen proces, przebiegał jak najsprawniej i jak najszybciej. Dodatkowo, w naszej ofercie, oferujemy pełną personalizację zaproszeń ślubnych i wszystkich dodatków do nich – tzw. pełne kolekcje. Oznacza to, że kupując dla przykładu, zaproszenie ślubne w stylu rustykalnym, geometrycznych, boho lub jakiekolwiek innym, mogą Państwo dobrać wszystkie dodatki, takie jak winietki na stół, zawieszki na alkohol, podziękowania dla rodziców i dla gości, plan stołów, śpiewniki weselne, menu weselne, księgi gości, pudełka na ciasto, pudełka na koperty, koperty i inne produkty w takim samym stylu z pełną ich personalizacją.

Aby pomóc Państwu w całym procesie personalizacji, przygotowaliśmy poniższy poradnik, po przeczytaniu którego, powinni Państwo lżej poruszać się po całym temacie. Przeprowadzimy Państwa przez zagadnienie czym jest sama personalizacja i czym ona różni się od produktów bez personalizacji – wskażemy również na co należy zwrócić uwagę i z czym może być największy problem. Kolejny etap, to przedstawienie samej idei personalizowania zaproszeń ślubnych i dodatków do nich. Odpowiemy na pytanie jak personalizować zaproszenia i co najważniejsze, co w nim powinno się znaleźć. Dodatkowo, postaramy się w krótki i treściwy sposób, przedstawić, jak wyglądają zasady stylistyczne. Na co zwrócić uwagę i jak wykonać personalizację i np. odmianę imion i nazwisk gości. Zachęcamy do lektury.

Co to jest personalizacja
zaproszeń ślubnych?

Personalizacja zaproszeń ślubnych, to w dużym skrócie przygotowanie ślubnych produktów pod kątem własnej listy gości i dodatkowych informacji o ślubie i weselu, które przesłane do sklepu, przygotowywane są przez specjalistów do druku na danym produkcie. Brak personalizacji, to przygotowane – najczęściej wykropkowane – miejsce na zaproszeniu lub do własnoręcznego wpisania imiona i nazwiska lub danych informacyjnych. Oznacza to również, że często rezygnujemy z wyboru własnych cytatów, tekstów, wierszyków lub ślubnych rebusów we wnętrzu zaproszeń ślubnych.

Nie ma żadnej reguły, której można czy należałoby się trzymać. Wybór pomiędzy personalizacją zaproszenia ślubnego a jego brakiem, pozostaje jedynie w guście osób przygotowujących się do tej wspaniałej uroczystości, którą jest ślub. Personalizacja, na pewno jest prostszym sposobem i sposobem, w którym mamy do pomocy specjalistów, którzy wyłapią wszelkie błędy i podpowiedzą jaką czcionkę najlepiej wybrać – w sklepie ZaprosNaSlub, mogą Państwo liczyć na taką pomoc (prosimy o kontakt telefoniczny lub przez Facebook). Jednocześnie, w przypadku pełnej personalizacji, można wybrać wierszyk, tekst, ulubiony cytat lub rebus ślubny z bazy na stronie, albo wymyślić własny, który znajdzie się we wnętrzu zakupionego zaproszenia ślubnego lub innego produktu z nim pokrewnego. Oczywiście personalizacja oznacza również dobór tekstów i kompozycji innych dodatków ślubnych. Można przesłać listę gości dla winietek ślubnych na stół, wybrać lub wymyślić własny tekst na zawieszkę na alkohol, zdecydować o piosenkach wewnątrz śpiewników i wiele innych. Personalizacja jest dla Państwa i to Państwo zdecydują, co chcą zmienić lub dodać. Oddajemy się do Waszej dyspozycji.

W drugim przypadku, a więc w przypadku braku wyboru personalizacji, trzeba pamiętać, że otrzymaną pustą przestrzeń, musimy wypełnić sami, co powoduje, że powinniśmy - czysto w teorii - popisać się eleganckim, odręcznym pismem, które dla wszystkich będzie czytelne i estetyczne. Dodatkowo, warto pamiętać o możliwości popełnienia ewentualnego błędu. Problem może być tym bardziej poważny, jeśli nie będziemy posiadać zapasowych, „czystych”, zaproszeń ślubnych.

Co to jest personalizacja zaproszeń ślubnych - Zaproszenia Ślubne - ZaprosNaSlub

Jak personalizować zaproszenia ślubne?

Obojętnie, czy decydujemy się na wybór personalizacji lub nie, to musimy pamiętać o zasadach, które obowiązują – przede wszystkim, o zasadach stylistycznych i o tym, co powinno znaleźć się wewnątrz zaproszenia ślubnego.

Co powinno znaleźć się w personalizacji zaproszenia ślubnego?

Przede wszystkim, zaproszenia ślubne są dla gości, więc to ich imiona i nazwiska muszą znaleźć na zaproszeniu lub, jeśli się zdecydujemy, na winietkach weselnych na stołach. Druga rzecz, to informacje gdzie i kiedy ma odbyć się ślub i przyjęcie weselne. Trzecia informacja, to kto zaprasza, a więc imiona i nazwiska narzeczeństwa i ich dane do kontaktu. Te informacje, to absolutna podstawa, a wszystko inne, będzie dodatkiem.

Takim dodatkami, będą na przykład wierszyki, ulubione cytaty, rebusy ślubne lub Wasze ulubione teksty. Tak naprawdę, przestrzeń w produkcie, a zwłaszcza w zaproszeniu ślubnym, mogą Państwo uzupełnić według własnego uznania i wybrać to, co najlepiej do Was pasuje. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać cytat z Star Wars, tekst piosenki Coldplay lub cokolwiek Sobie wymyślicie. Ogranicza Was jedynie własna wyobraźnia

Zasady stylistyczne

Każde zaproszenie ślubne, powinno mieć odpowiednio zredagowaną treść, do którego należy przywiązać dużą uwagę. Przede wszystkim, najważniejsze jest, aby odpowiednio odmienić imiona i nazwiska gości weselnych. Zasada jest bardzo prosta:

 • Grażynę i Andrzeja Kowalskich z dziećmi,

 • Grażynę i Andrzeja Kowalskich,

 • Grażynę, Andrzeja i Mateusza Kowalskich,

 • Grażynę, Andrzeja wraz z Zuzią i Tymonkiem,

 • Grażynę, Andrzeja Kowalskich z rodziną

To jaką wybierzemy formę zależy od nas i od osób, które przyjdzie nam zaprosić. Musimy zorientować się, czy osoby, które zapraszamy mają żonę/męża i czy mają dzieci. Tutaj może pojawić się dylemat, czy powinniśmy je – dzieci – w ogóle zaprosić. Nie ma jednej, prostej odpowiedzi na tak postawione pytanie, jednak dobrym zwyczajem jest zaproszenie małżeństwa, wraz z dziećmi. Dodatkową informacją jest zasada, że najczęściej, powinniśmy wymienić kobietę jako pierwszą.

Innym przypadkiem jest zaproszenie osoby, która formalnie nie znajduje się w stanie małżeństwa. W takich przypadkach, powinniśmy użyć sformułowania:

 • Grażynę Kowalską z Osobą towarzyszącą

Oczywiście takie zasady to jedno, a drugie to to, na co sami się zdecydujemy – jednak nie jest to wskazane! Warto też zaznaczyć, że jeśli chcemy zaprosić osobę dla nas wyjątkową, to możemy posłużyć się zupełnie inną formułą i sami zdecydować się na to, jak to będzie wyglądać. Dla przykładu Kasia, zaprasza Asię, więc swoją najlepszą przyjaciółkę:

 • Asię z Osobą Towarzyszącą

W takich przypadkach pomijamy kwestie formalne. Nie musimy używać nazwiska, a sami zdecydować się na to, co tam umieścimy. I znów, wszystko zależy wyłącznie od nas i ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia.

Co to jest personalizacja zaproszeń ślubnych - Zaproszenia Ślubne - ZaprosNaSlub

Szanowani Państwo, to jeszcze nie koniec

No właśnie, teraz czas na coś, co ewidentnie może przysporzyć kłopoty. Z reguły przed wpisaniem danych personalnych gości, używa się skrótu „SZ.P.”, co oznacza Szanowany Pan, Szanowana Pani lub Szanowni Państwo. W zasadzie stylistycznej, musimy pamiętać, aby nie umieszczać spacji pomiędzy „Sz” a „P” - to bardzo ważne. W praktyce, oznacza to następujące zastosowanie:

 • Sz.P. Jolantę i Kamila Zawilskich z rodziną,

 • itp.

Data ślubu i informacje dodatkowe

W przypadku daty ślubu, należy pamiętać, aby odpowiednio odmienić miesiąc oraz umieścić pełne słowo roku, nie „r.” oraz o dodanie godziny, również w formie „godzinie”, a nie „godz.”. Oto lista przykładowych dat:

 • 10 stycznia 2020 roku o godzinie 12:10,

 • 10 lutego 2020 roku o godzinie 12:10,

 • 10 marca 2020 roku o godzinie 12:10,

 • 10 kwietnia 2020 roku o godzinie 12:10,

 • 10 maja 2020 roku o godzinie 12:10,

 • 10 czerwca 2020 roku o godzinie 12:10,

 • 10 lipca 2020 roku o godzinie 12:10,

 • 10 sierpnia 2020 roku o godzinie 12:10,

 • 10 września 2020 roku o godzinie 12:10,

 • 10 października 2020 roku o godzinie 12:10,

 • 10 listopada 2020 roku o godzinie 12:10,

 • 10 grudnia 2020 roku o godzinie 12:10

Zaproszenia ślubne - ZaprosNaSlub

Drugą informacja, która musi znaleźć się po dacie i godzinie jest miejsce całego ślubu (praktycznie nie stosuje się umieszczania informacji o adresie, jednak jeśli sami tego chcemy, to nic nie stoi na przeszkodzie). Powinno wyglądać to następująco (przykład wraz z datą i początkiem informacji):

Przykład gotowego tekstu:


Anna Kowalska i Kamil Twardowski (dane narzeczeństwa)
wraz z rodziną,
pragną serdecznie zaprosić
Sz.P. Jolantę i Kamila Zawilskich z rodziną, (goście)
na uroczystość Zaślubin, która odbędzie się

10 lipca 2020 roku
o godzinie 12:10
w Kościele pw. Św. Trójcy w Warszawie

Trzecia informacja, to informacja, gdzie odbędzie się przyjęcie ślubne. Tutaj, w odróżnieniu od miejsca ślubu, możemy, a nawet powinniśmy umieścić, dla ułatwienia, dokładny adres przyjęcia i godzinę rozpoczęcia. Dla przykładu:

Przykład gotowego tekstu:


Anna Kowalska i Kamil Twardowski (dane narzeczeństwa)
wraz z rodziną,
pragną serdecznie zaprosić
Sz.P. Jolantę i Kamila Zawilskich z rodziną, (goście)
na uroczystość Zaślubin, która odbędzie się

10 lipca 2020 roku
o godzinie 12:10
w Kościele pw. Św. Trójcy w Warszawie

Na przyjęcie weselne zapraszamy do Domu Weselnego w Warszawie przy ulicy Staszica 2, które odbędzie się po Uroczystości. (ewentualnie zamiast słowa „Uroczystość”, można wpisać konkretną godzinę).

Ostatnią informację powinno być poinformowanie zapraszanych gości o dacie ostatecznego potwierdzenia swojego przybycia. Dodatkowo, należy pamiętać, aby umieścić – najlepiej osobno -, dane kontaktowe dla obojga z narzeczeństwa. Przykładowy tekst wygląda następująco:

Przykład gotowego tekstu:


Anna Kowalska i Kamil Twardowski (dane narzeczeństwa)
wraz z rodziną,
pragną serdecznie zaprosić
Sz.P. Jolantę i Kamila Zawilskich z rodziną, (goście)
na uroczystość Zaślubin, która odbędzie się

10 lipca 2020 roku
o godzinie 12:10
w Kościele pw. Św. Trójcy w Warszawie

Na przyjęcie weselne zapraszamy do Domu Weselnego w Warszawie przy ulicy Staszica 2, które odbędzie się po Uroczystości. (ewentualnie zamiast słowa „Uroczystość”, można wpisać konkretną godzinę).
Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 10 czerwca 2020 r.
Jan 111-222-333 Kamil 444-555-666

A dodatki ślubne?

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku personalizacji dodatków ślubnych. Musimy pamiętać, aby odmienić imię i nazwisko na winietce na stół lub odpowiednio odmienić dane personalne przyszłej Pary Młodej. Jednocześnie w przypadku winietek, można pokusić się o mniejszą formalność, zwłaszcza w przypadku rodziców lub dzieci i użyć następujących zwrotów:

 • Weronika,

 • Osoba Towarzysząca,

 • Tata,

 • Mama,

 • Babcia,

 • Zuzia,

 • Kamilek,

Co dalej?

To już koniec poradnika. Mamy nadzieję, że po jego przeczytaniu, nie będą mieć Państwa jakichkolwiek problemów. W razie jakiś problemów, zachęcamy do kontaktu z nami przez adres e-mail: sklep@zaprosnaslub.pl lub przez Facebooka @zaprosnaslub, gdzie nasi konsultanci służą Państwu swoją wiedzą z każdym problemem.