Czcionki do zaproszeń ślubnych i dodatków weselnych

Wybór odpowiedniej czcionki do zaproszeń ślubnych i dodatków weselnych nie jest sprawą łatwą. Tym bardziej,  że istnieje wiele drobnych spraw o istnieniu których, nawet nie musimy zdawać sobie sprawy. Na szczęście personalizacja zaproszeń ślubnych jest procesem przez który nasz sklep ZaprosNaSlub, przeprowadza Klienta krok po kroku. Nie inaczej jest z odpowiednim doborem czcionki do ślubnej papeterii.

Często już sam wybór odpowiednich zaproszeń ślubnych, to decyzja trudna, nad którą przyjdzie nam głowić się wiele czasu. Dodatkowo, jeśli decydujemy się na personalizowane zaproszenia ślubne, to problem może wydawać się jeszcze większy. Jednak nic bardziej mylnego. W takich przypadkach najlepiej jest się powołać na czyjeś doświadczenie. I tak jest w tym przypadku. Sklep ZaprosNaSlub pomaga swoim klientom na każdym etapie i stara się doradzać jak najlepsze rozwiązania, również te dotyczące wyboru czcionki na zaproszeniach.

Czcionki do zaproszeń ślubnych i dodatków weselnych

Trzeba zdawać sobie sprawę, że aby wybrać odpowiedni krój czcionki na ślubnej kartce, musimy pamiętać o wielu drobnych kwestiach. Przede wszystkim, czcionka musi być czytelna. Musimy pamiętać o tym, że zaproszenia otrzymają młodsi i starsi. A co za tym idzie, powinna być ona czytelna i zrozumiała dla każdego. Nie ma nic gorszego, aniżeli wręczenie zaproszenia gościom, którzy po czasie musieliby zastanawiać się co jest na nich napisane. Reguła ta obowiązuje zarówna dla liter, jak i dla liczb. Zwłaszcza te drugie w niektórych krojach potrafią wyglądać przedziwnie.

Drugą ważna kwestią są polskie znaki. Otóż niektóre czcionki nie posiadają polskich znaków diakrytycznych (czyli nie mają: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż), co stanowi problem zwłaszcza przy nazwiskach, gdzie tekst powinien być najmocniej akcentowany. W związku z tym, należy pamiętać, aby decydować się na tak zwane „bezpieczne czcionki”, które posiadają wszystkie niezbędne znaki w naszym tekście. Stanowi to nie lada problem, ponieważ dla laika, szukanie takich czcionek, wcale nie musi być łatwą sprawą. Tutaj najlepiej powołać się na doświadczenie sprzedającego. Z reguły, sklepy z ślubną papeterią posiadają własną bazę takich czcionek, które proponowane są klientom. Sprzedawca zna rynek i sprzedaje takich produktów naprawdę dużo i wie, o czym należy pamiętać. Nam pozostaje mu zaufać.

Czcionki do zaproszeń ślubnych i dodatków weselnych - ZaprosNaSlub
Czcionki do zaproszeń ślubnych i dodatków weselnych – ZaprosNaSlub

Ozdobne czcionki do zaproszeń

Przy wyborze odpowiedniej czcionki musimy się naprawdę pilnować. Musimy wybrać ją tak, aby złapać odpowiedni balans pomiędzy czcionką ładną, a czcionką czytelną. Jednocześnie, musimy pamiętać o polskich znakach i ogólnym wkomponowaniu jej do pełnego układu zaproszenia ślubnego. Trzeba pamiętać, że niektóre nie będą pasować do wybranego stylu, a inne wręcz przeciwnie. Jakby tego było mało, można łączyć ze sobą różne czcionki.

I wbrew pozorom, taka praktyka wcale nie jest rzadka. Najczęściej krój czcionek różni się w przypadku imion Pary Młodej i tekstem we wnętrzu zaproszenia. Dzieje się tak ponieważ imiona narzeczonych są nam znane i wybranie dla przykładu, czcionki w stylu ręcznego pisma, która jest mniej czytelna, nie będzie przeszkadzać gościom w odczytaniu tekstu. Z drugiej strony, takie informacje jak miejsce ślubu, data, godzina ceremonii ślubnej lub miejsce wesela są danymi wrażliwymi. Dlatego też, trzeba zdecydować się na tekst w nieco bardziej standardowym kroju czcionki, który będzie czytelny dla każdego. Ozdobne czcionki do zaproszeń ślubnych należy wybrać starannie i z uwagą.

Nasz sklep oferuje Państwu szeroki dostęp do naszych konsultantów, którzy służyć będą pomogą w doborze odpowiedniej czcionki i wszystkich innych sprawach związanych z personalizacją zaproszeń ślubnych jak i innych etapów, począwszy od projektów. Prosimy o kontakt po przez e-mail, Facebook lub telefon (dane podane poniżej w stopce strony).

Przykładowe czcionki oraz inne niezbędne informacje do personalizacji zaproszeń ślubnych znajdą Państwo pod następującymi linkami:

Ładne czcionki do zaproszeń ślubnych

Najlepsze czcionki do zaproszeń ślubnych - ZaprosNaSlub
Najlepsze czcionki do zaproszeń ślubnych – ZaprosNaSlub
Ładne czcionki do zaproszeń ślubnych - ZaprosNaSlub
Ładne czcionki do zaproszeń ślubnych – ZaprosNaSlub

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą ZaprosNaSlub.  W niej znajdziecie Państwo miedzy innymi: zaproszenia ślubne geometrycznezaproszenia ślubne kwiatoweklasyczne zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne ekoeleganckie zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne bohozaproszenia ślubne z wiankamizaproszenia ślubne wiosenne i letniezaproszenia ślubne ze zdjęciem (fotozaproszenia ze zdjęciem)zaproszenia ślubne jesienneprestiżowe zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne z sercemzaproszenia ślubne z Parą Młodychśmieszne zaproszenia ślubnezaroszenia ślubne ze wstążkązaproszenia ślubne bez wstążkizimowe zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne z ornamentem oraz zaproszenia ślubne z cyrkoniami.

Sklep ZaprosNaSlub wykonuje również każdy rodzaj dodatków do zaproszeń do dowolnego produktu na sklepie. Oferta obejmuje miedzy innymi:  winietki na stół, zawieszki na alkohol, księgę gości weselnych, podziękowania dla gości, podziękowania dla rodziców, bileciki, koperty, koperty z wkładkami, pudełka na koperty, naklejki na koperty, menu weselne, śpiewniki weselne, prośby o błogosławieństwo dla rodziców, plany stołów weselnych, iskierki miłości, ankiety ślubne czy numery na stoły weselne i wiele, wiele innych.

Polub Nas na FB

Zapraszamy do
Naszego sklepu

Sprawdź Ofertę →