Rebusy weselne do zaproszeń ślubnych

Rebusy weselne do zaproszeń ślubnych to dobry sposób komunikacji naszym gościom weselnych co chcielibyśmy otrzymać w prezencie. Jednocześnie, ta niewielka grafika pozwoli na dobre uzupełnienie wnętrza każdego zaproszenia ślubnego. Zwłaszcza że rebusy ślubne mogą być różne i naprawdę wyjątkowe. Wybierać przyjdzie nam pomiędzy rebusami humorystycznymi, oryginalnymi, w konkretnym stylu lub w odpowiednich kolorach.

Rebusy ślubne, jak zostało to przedstawione we wstępie, to niewielka infografika, która umieszczana jest we wnętrzu zaproszenia ślubnego. Służy ona podpowiedzią zapraszanym gościom co chcielibyście dostać w prezencie, w dniu waszego ślubu. 

Jest to o tyle istotne, ponieważ wiele par, chce uniknąć sytuacji, w której, w ramach prezentu otrzyma prezent, który będzie dla nich niepraktyczny lub niepotrzebny, na przykład bukiet kwiatów. Oczywiście nie możemy tutaj winić naszych gości, bo na pewno chcą dla nas jak najlepiej. Niemniej, to właśnie rebusy weselne do zaproszeń ślubnych posłużą nam do rozwiązania tego problemu.

Inna kwestią jest fakt, że w innej formie ciężko byłoby nam poprosić naszych gości o konkretne prezenty. To znaczy nic nie stoi na przeszkodzie, jednak nie byłoby to łatwe do wypowiedzenia, a uczucie lekkiego zażenowania i skrępowania,  zapewne pojawiłoby się nie tylko na naszych twarzach. Rebus weselny rozwiązuje ten problem i jest idealnym pomostem pomiędzy naszymi oczekiwaniami, a elegancją i formą przekazu.

Rebusy weselne do zaproszeń ślubnych

Rebusy najczęściej są w postaci infografiki, która ma za zadanie podpowiedzenie gościom co chcielibyście otrzymać. W takim przypadku wykorzystuje się symbole, które powiązane są z konkretnymi rzeczami. Rzeczami, których nie chcemy otrzymać oraz rzeczy, które chcielibyśmy zamiast tych pierwszych. Prezenty niechciane przedstawiane są w rebusach ślubnych jako przekreślone na czerwono symbole od których prowadzi strzałka. Ta z kolei podpowiada zaproszonym co chcielibyśmy w zamian.

I tak, najczęściej wykorzystuje się we wnętrzu zaproszenia przekreślony symbol prezentu, który nakierowuje na kopertę z pieniędzmi. Rozwiązanie tej zagadki jest banalnie proste. Informuje gości, że nie chcemy żadnych prezentów, a w zamian, będziemy szczęśliwi jeśli otrzymamy kopertę z gotówką. 

Warto tutaj zaznaczyć, że infografiki można wykorzystywać również do wkładek. Rebusy weselne do wkładek do zaproszeń ślubnych nie różnią się niczym od tych opisanych wyżej.

Rebusy Weselne do zaproszeń ślubnych - ZaprosNaSlub
Rebusy Weselne do zaproszeń ślubnych – ZaprosNaSlub

Rebus weselny do zaproszeń

O ile rebusy weselne potrafią dobrze wpasować się do wnętrza zaproszenia o tyle należy pamiętać o tym, że zajmują one przestrzeń. Stąd może istnieć konieczność skrócenia tekstów lub wierszyków, które chcemy umieścić w środku. Jednak z drugiej strony, to idealna forma, aby zaprosić naszych gości do nieformalnej i prostej zabawy już przed samym wydarzeniem. Z kolei, za samo dopasowanie rebusów w zaproszeniu, najczęściej odpowiadają sklepy. W ZaprosNaSlub nie jest inaczej. Zespół doradców i grafików pomaga z najmniejszymi problemami i doradzają jaki format rebusów będzie właściwy.

Rebusy ślubne, to również humorystyczne przedstawienie naszych własnych oczekiwań i zdjęcie nieco patetycznego tonu z zaproszenia. Nie każdemu przypadnie to do gustu, dlatego też infografiki z zagadką dla gości występują w różnej formie.

Co umieścić w rebusie ślubnym?

Tak naprawdę rebus może zawierać praktycznie wszystko, co sobie wymyślimy. Oczywiście musimy tutaj pamiętać o ograniczeniach finansowych naszych gości. Dlatego też najczęściej przyszłe małżeństwo decyduje się na symboliczne prezenty lub kopertę z pieniędzmi.

Oprócz przywoływanej już kilkukrotnie koperty z zawartością, pary decydują się na wskazywanie kupna wina/alkoholu lub losów na loterię (np. Lotto x 5 lub zdrapki) zamiast kwiatów. W ogóle, jeśli ktoś myśli nad kupnem kwiatów jako prezentu, to musi brać pod uwagę fakt, że jest to bardzo niechciany prezent przez Młode Pary – zastanówcie się dobrze. 

Innymi pomysłami może być zestaw wino plus czekolada, wino plus książka lub na przykład jakieś zabawki dla naszego dziecka. Rebusy ślubne możemy odnieść również do naszych własnych zainteresowań i zasugerować gościom kupno vinylu lub płyty CD. Z drugiej strony, jeśli nie zależy nam na prezentach to możemy poprosić o kupno karmy dla zwierząt, którą po czasie zaniesiemy do lokalnego schroniska. Niektóre pary decydują się również na wspieranie lokalnych zbiórek pieniędzy. Gości w rabusie weselnym można poinformować, że zamiast prezentów chcielibyśmy otrzymać pieniądze, które przeznaczone będą na konkretną zbiórkę. 

Możliwości mamy naprawę wiele i wszystko zależne jest wyłącznie od naszej własnej wyobraźni i charakteru. Jednak z praktycznego punktu widzenia, najczęściej pary decydują się na zestaw koperta plus pieniądze, które przeznaczone zostają na dom. Taka też forma w rebusach występuje pod postacią trzech symboli, w których pierwszy symbolizuje to czego nie chcemy, drugi to co chcemy, a trzeci to, na co zbieramy pieniądze. 

Rebusy ślubne do zaproszeń ślubnych - ZaprosNaSlub
Rebusy ślubne do zaproszeń ślubnych – ZaprosNaSlub

Przykładowe rebusy weselne do zaproszeń ślubnych

Serdecznie zachęcamy Państwa do przejrzenia oferty sklepu ZaprosNaSlub, w której znajduje się między innymi bogata kolekcja przykładowych rebusów ślubnych do zaproszeń ślubnych. Dodatkowo, możecie Państwo zapoznać się z pełną ofertą personalizacji zaproszeń ślubnych. W skład tego wchodzą teksty do wnętrz zaproszeń ślubncyh, teksty na zawieszki na alkohol, wierszyki na ślub, czcionki do zaproszeń ślubnych oraz dodatków weselnych (również czcionki w dłuższych fragmentach tekstów).

Lista linków do źródłem do personalizacji:

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów książka
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów książka

 

rebus ślubny piktogram - zamiast przentu pieniądze
rebus ślubny piktogram – zamiast prezentu pieniądze

 

rebus ślubny piktogram - zamiast prezentów pieniądze na dom
rebus ślubny piktogram – zamiast prezentów pieniądze na dom

 

rebus ślubny piktogram - zamiast prezentów i kwiatów wino lub pieniądze
rebus ślubny piktogram – zamiast prezentów i kwiatów wino lub pieniądze

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów zdrapki
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów zdrapki

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów wino
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów wino

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów wino pieniądze
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów wino pieniądze

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów whisky
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów whisky

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów pluszaki zabawki miśki
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów pluszaki zabawki miśki

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów kupon lotto totolotek
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów kupon lotto totolotek

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów kupon lotto totolotek lub wino
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów kupon lotto totolotek lub wino

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów kawa
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów kawa

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów karma dla zwierząt schroniska
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów karma dla zwierząt schroniska

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów czekoladki bombonierki słodycze
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów czekoladki bombonierki słodycze

 

rebus ślubny piktogram - zamiast prezentu pieniądze
rebus ślubny piktogram – zamiast prezentu pieniądze

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów płyta vinylowa (winylowa)
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów płyta vinylowa (winylowa)

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów płyta cd z muzyką film
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów płyta cd z muzyką film

 

rebus ślubny piktogram - zamiast kwiatów kupon totolotka lotto lub czekoladki słodkości
rebus ślubny piktogram – zamiast kwiatów kupon totolotka lotto lub czekoladki słodkości

 

Możecie również Państwo sprawdzić naszą ofertę. W niej miedzy innymi: zaproszenia ślubne geometrycznezaproszenia ślubne kwiatoweklasyczne zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne ekoeleganckie zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne bohozaproszenia ślubne z wiankamizaproszenia ślubne wiosenne i letniezaproszenia ślubne ze zdjęciem (fotozaproszenia ze zdjęciem)zaproszenia ślubne jesienneprestiżowe zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne z sercemzaproszenia ślubne z Parą Młodychśmieszne zaproszenia ślubnezaroszenia ślubne ze wstążkązaproszenia ślubne bez wstążkizimowe zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne z ornamentem oraz zaproszenia ślubne z cyrkoniami.

Sklep ZaprosNaSlub wykonuje również każdy rodzaj dodatków. Oferta obejmuje miedzy innymi:  winietki na stół, zawieszki na alkohol, księgę gości weselnych, podziękowania dla gości, podziękowania dla rodziców, bileciki, koperty, koperty z wkładkami, pudełka na koperty, naklejki na koperty, menu weselne, śpiewniki weselne, prośby o błogosławieństwo dla rodziców, plany stołów weselnych, iskierki miłości, ankiety ślubne czy numery na stoły weselne i wiele, wiele innych.

Polub Nas na FB

Zapraszamy do
Naszego sklepu

Sprawdź Ofertę →