Zaproszenia ślubne botaniczne

Zaproszenia ślubne botaniczne to przywołanie motywów natury i środowiska, ale w nieco innej formule, aniżeli styl rustykalny. Botaniczny, oznacza bowiem związanie z botaniką i nawiązuje do dziko rosnących roślin, które nie są w żadnej sposób modyfikowane. Przez co ukazana roślinność często przybiera chaotyczną i dziką formułę. I właśnie to, staje się głównym znakiem rozpoznawczym botanicznych zaproszeń ślubnych. Mimo takiej formy, zaproszenia nie tracą przy tym na walorach wizualnych, a wręcz przeciwnie, wiele zyskują. Zaproszenia ślubne botaniczne, to wciąż elegancja i minimalizm – tak lubiany i ceniony przez klientów.

Botaniczne zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne botaniczne, to przede wszystkim przewaga kolorów z różnym odcieniem zielonego, który zestawiony z białym tłem kartki, ma za zadanie przykuwać uwagę dzięki mocnym kontrastom. Kolor zielony na zaproszeniach w stylu botanicznym, to różnorodna roślinność, gałązki, czy liście, które wypełniają przestrzeń i często występują w chaotycznej kompozycji. Jednak chaotyczne ułożenie nie jest przypadkowe. Roślinność zestawiana jest w taki sposób, aby jak najbardziej oddać naturalność środowiska, które przez nikogo nie jest modyfikowana. Ukazuje roślinność taką, jaka ona jest naprawdę.

Zaproszenie ślubne z liścmi w różnych odcieniach, boho, rustykalne 2021, ZAP-123
Zaproszenie ślubne z liśćmi w różnych odcieniach, boho, rustykalne 2021, ZAP-123

Styl botaniczny

Botaniczne zaproszenia ślubne mogą wydawać się kopią zaproszeń rustykalnych i nie jest to mylne wyobrażenie. Styl botaniczny, tak samo jak styl rustykalny, to nawiązanie do natury. Jednak podstawowa różna, która występuje pomiędzy nimi, to sposób jej przedstawienia. Zaproszenia botaniczne, tak jak zostało to wyżej opisane, przedstawia nature w jej oryginalnym środowisku. Roślinność jest niczym nie skrępowana. Jest dzika. Z kolei stylu rustykalny, to przywołanie natury w ramach pewnego porządku, który jej narzucamy. Liście, gałązki czy roślinność występuje w spokojnych kompozycjach, które również często odnoszą się do klimatów wiejskich.

Jednak zaproszenia ślubne botaniczne, to również bogato zdobione wnętrza. Ślubne kartki w środku często otrzymują akcenty gałązek lub liści, które wizualnie oddzielają treści lub wręcz przeciwnie, służą, aby przyciągać uwagę do detali. Wysoki kontrast pomiędzy tłem a roślinami, to również możliwość łączenia z innymi motywami. Zaproszenia botaniczne bowiem idealnie pasują do łączenia z stylem zaproszeń ślubnych eko – i właśnie takie połączenie występuje najczęściej. Ekologiczne zaproszenia ślubne, podobnie jak rustykalne, to przede wszystkim natura, a więc i styl botaniczny. Dodatkowo, często do zaproszeń dodawane są jutowe sznurki lub różnego rodzaju wstążki, które nawiązywać mają swoimi kolorami i fakturą do środowiska.

Styl botaniczny często łączony jest również ze stylem boho i stylem geometrycznym – zabieg ten ma miejsce przede wszystkim na okładkach zaproszeń (zdjęcie poniżej). Idealnie współgrają ze sobą i wypełniają przestrzeń kartki. Klient otrzymuje praktycznie dowolną możliwość łączenia z innymi stylami.

Zaproszenia ślubne botaniczne sklep ZaprosNaSlub
Zaproszenia ślubne botaniczne

Zaproszenia ślubne botaniczne z dodatkami

Botaniczne zaproszenia ślubne, to możliwość łączenia ze sobą różnych stylów i wizji. Elegancja i minimalizm, który oferuje styl botaniczny sprawia, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą wiele motywów i to również w ślubnych dodatkach. W sklepie ZaprosNaSlub, oprócz botanicznych zaproszeń, możecie państwo zakupić ślubne dodatki również w tym stylu. Wśród nich, m.in. wkładki do kopert, winietki lub zawieszki. Jednocześnie, najczęstszym wyborem papieru zaproszeń jest papier eko lub papier satynowy. który idealnie pasuje do naturalnego klimatu omawianego stylu.

W ofercie botanicznych zaproszeń ślubnych w naszym sklepie znajdą Państwo m.in.: 

Plan stołów w stylu rustykalnym z zielonymi liśćmi umieszczony w białej ramie. PSD-111
Plan stołów w stylu rustykalnym z zielonymi liśćmi umieszczony w białej ramie. PSD-111

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu ZaprosNaSlub, które w swojej ofercie posiada, m.in.: rustykalne zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne geometrycznezaproszenia ślubne kwiatoweklasyczne zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne ekoeleganckie zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne bohozaproszenia ślubne z wiankamizaproszenia ślubne wiosenne i letniezaproszenia ślubne ze zdjęciem (fotozaproszenia ze zdjęciem)zaproszenia ślubne jesienneprestiżowe zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne z sercemzaproszenia ślubne z Parą Młodychśmieszne zaproszenia ślubnezaroszenia ślubne ze wstążkązaproszenia ślubne bez wstążkizimowe zaproszenia ślubnezaproszenia ślubne z ornamentem oraz zaproszenia ślubne z cyrkoniami.

Dodatkowo, nasz sklep wykonuje każdy rodzaj dodatków ślubnej papeterii i to do dowolnego produktu na sklepie – w tym oczywiście do projektów botanicznych. Dotyczy to również sytuacji, w której dodatek nie znajduje się w naszej ofercie. Wśród dodatków weselnych w botanicznym stylu, znajdą Państwo: winietki rustykalne na stół, zawieszki rustykalne na alkohol, rustykalna księga gości weselnych, rustykalne podziękowania dla gości, podziękowania dla rodziców, bileciki, rustykalne koperty, koperty z wkładkami w stylu rustykalnym, rustykalne pudełka na koperty, naklejki na koperty, rustykalne menu weselne, śpiewniki rustykalne weselne, rustykalne prośby o błogosławieństwo dla rodziców, plany stołów weselnych w stylu rustykalnym  czy rustykalne numery na stoły weselne. Te wszystkie dodatki, to części pełnym kolekcji zaproszeń botanicznych.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą. W razie jakiś pytań, prosimy o kontakt przez fb lub telefonicznie (szczegóły i dane kontaktowe w stopce strony poniżej). Można również kontaktować się poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie każdego produktu w ofercie sklepu. Możecie Państwo również przesyłać własne projekty znalezione w internecie – chętnie przygotujemy projekt specjalnie dla Was.

Polub Nas na FB

Zapraszamy do
Naszego sklepu

Sprawdź Ofertę →